0001

0002PillCam COLON - tai miniatiūrinė kamera, esanti vienkartinėje kapsulėje, kuri natūraliai pereina per virškinimo sistemą, todėl gydytojas tiesiogiai peržiūri visą organą be raminančių medikamentų ar radiacinio apšvitinimo. Pacientams, kuriems nepavyko atlikti pilnos arba išsamios kolonoskopijos dėl įvairių priežasčių, PillCam COLON naudojamas neinvaziniu būdu ištirti i storąją žarną.

Pacientams, kuriems dėl anatominių sąvybių sunku pilnaverčiai ištirti storąją žarną - PillCam COLON suteikia tikslią alternatyva tiesiogiai vizualizuoti pokyčius visame organe. Anatominiai sunkumai -tai reikšmingas veiksnys, leidžiantis atlikti tik dalinę kolonoskopiją. Dažniausiai tai dvi pagrindinės priežastys: ilga, su kampiniais linkiais riestinė ar gaubtinė žarnos, bei moterims atliktos plačios ginekologinės intervencijos, senyvi pacientai, sergantys gretutinėmis ligomis. Nepilnai atliktos kolonoskopijos sudaro 10% dėl ko nediagnozuoto vėžio rizika padidėja 2 kartus. COLON siūlo saugų ,neinvazyvų bei kokybišką kelią storosios žarnos ištyrimui . Tai ypač rekomenduotina pacientams, kurie prieš tai turėjo nepilnai atliktą konoskopiją, kad neinvazyviai ir saugiai baigti pokyčių storoje žarnoje vertinimą.

Tiesioginė vizualizacija

PillCam COLON suteikia naudingą, alternatyvią naudojamiems ištyrimo metodams endoskopinę vizualizaciją. Tiesioginė vizualizacija PillCam COLON suteikia vaizdui daugiau panašumo į kolonoskopiją, nustatant didelius ir mažus polipus, piktybinius pokyčius, uždegimines ligas irk t.
 Tyrimo atlikimo paprastumas
PillCam COLON procedūra gali būti lengvai atliekama bet kurioje medicininėje įstaigoje patogiu laiku.

Tikslumas ir neinvazyvumas

PillCam COLON tikslumas yra panašus kaip kolonoskopinio ištyrimo arba alternatyvus. PillCam COLON suteikia didesnį tikslumą, palyginti su visais kitais neinvaziniais tyrimais. Kadangi šis tyrimo metodas neinvazinis. PillCam COLON sumažina komplikacijų, žarnyno perforacijos riziką, nėra sedacijos slopinančio poveikio, išvengiama radiacinės apšvitos. Šis tyrimas pacientui saugus.
Tyrimo metu nurijus kapsulę, per visą procedūrą galima užsiimti savo kasdienine veikla .
Neinvazinis
Vienkartinė kapsulė natūraliai juda per virškinimo sistemą, perduoda vaizdus kuriuos fiksuoja bei įrašo registratorius,kuris fiksuotas apie paciento juosmenį.

Tikslus

PillCam COLON tikslumas yra panašus kaip kolonoskopijos . PillCam COLON suteikia didesnį tikslumą, palyginti su visais kitais neinvaziniais storosios žarnos tyrimais.

Pasiruošimas

Panašiai kaip ir prieš kolonoskopiją , gydytojai gali rekomenduoti skaidrių skysčių dietą bei žarnyno paruošimą dieną prieš tyrimą. Siekiant užtikrinti, kad PillCam kapsulė galėtų fiksuoti tikslius ir aiškius vaizdus, ​​svarbu, kad jūs atidžiai prieš tyrimą vykdytumėte Jūsų gydytojo nurodymus.

Tyrimo dieną

0003Medicinos darbuotojas pritvirtins apie juosmenį diržą, kuriame yra davikliai leidžiantys priimti PillCam COLON kapsulės perduodamus bevieliu ryšiu vaizdus į mažą įrašymo įrenginį. Jis prijungtas prie diržo.

Vitamino dydžio vaizdo kapsulė nuryjama kartu su stikline vandens. Po kapsulės prarijimo duodama maždaug dvi stiklinės žarnyno veiklą skatinančių medikamentų . Dalinai galima grįžti prie savo kasdienės veiklos, PillCam COLON juda per virškinimo sistemą. Įrašymo įrenginys įspėja, jei reikia, siekiant užtikrinti procedūros sėkmę, papildomai išgerti laisvinamųjų.
Šis tyrimas gali užtrukti iki dešimties valandų. PillCam kapsulė pasišalina natūraliai tuštinimosi metu. Duomenų įrašymo įrenginys ir jutiklių diržas grąžinamas sveikatos priežiūros įstaigai. Įrašytas vaizdas išanalizuojamas iš įrašymo įrenginio

 

Po tyrimo

0004Po PillCam COLON tyrimo, gali būti rekomenduojama kolonoskopija nustatytų polipų pašalinimui. Kitų nustatytų pokyčių išvados sąlygoja pilnaverčio gydymo taktikai ir metodams nustatyti . Daugumai pacientų tikimybė nedidelė, kad bus išvados, reikalaujančios tolesnių kolonoskopija. Tačiau, jei Jūsų gydytojas tai rekomenduoja, papildomas žarnyno paruošimas būtų būtinas.

Šis ištyrimas labai vertingas ir svarbus polipų, kurie, laikui bėgant gali suvėžėti aptikimui. Tiesioginė polipų vizualizacija-tai pirmas žingsnis užkertant kelią storosios žarnos vėžiui.

 

 

Kontraindikacijos

Pacientams, kuriems yra/ar įtariama žarnyno nepraeinamumas, susiaurėjimas ar fistulių (t.y. dėl patologinio proceso susidaręs arba dirbtinai padarytas kanalas, jungiantis organo ertmę su išore arba du tuščiavidurius organus )

Pacientai, turinys širdies stimuliatorių ar kitus implantuotus elektrinius medicinos prietaisus.
Pacientai, kuriems sutrikęs rijimas.
Pacientams, kuriems nustatyta alergija tyrimo paruošimui ar tyrimo metu naudojamiems medikamentams.
Rizika
PillCam kapsulės endoskopijos rizika tai: kapsulės nepasišalinimas, aspiracija, odos dirginimas. Šioms problemoms spręsti , jei jos atsiranda , taikoma medikamentinis, endoskopinis ar chirurginis gydymo metodai. Nurijus PillCam Colon kapsulę ir kol ji nepasišalina, pacientas kategoriškai draudžiama būti šalia galingų elektromagnetinių laukų šaltinių, pavyzdžiui netoli MRT (magnetinio rezonanso aparato)., nerekomnduojama būti šalia radiodažnumines bangas spiunduliuojančių šaltinių,kurie galėtų sutrikdyti vaizdo perdavimui.

Apie plonąsias žarnas

Plonosios žarnos, kaip žinoma jungia skrandį ir stororąją žarnoje. Plonosios žarnos atlieka daug funkcijų, įskaitant maisto virškinimą ir maistinių medžiagų įsisavinimą. Dažniausiai tyrimas atliekamas diagnozuojant Krono ligą, geležies stokos anemiją ar neaiškios kilmės kraujavimus iš virškinimo trakto. Uždegimas, opos, kraujavimas sutrikdo virškinimo procesą bei normalų maistinių medžiagų įsisavinimą dėl ko pasireiškia įvairūs ligų simptomai.


Krono liga

Krono liga, tai lėtinis susirgimas, pasireiškiantis plonosios žarnos sienelės gleivinės uždegimu jos išopėjimais, gali lokalizuotis ir kitose virškinamojo trakto srityse. Dažniausi simptomai gali būti viduriavimas, pilvo skausmai, svorio netekimas ir kraujavimas.
Keli pagrindinių faktai apie Krono ligą:
75% pacientų turi pažeidimus plonojoje žarnoje.
Maždaug 500000 amerikiečių kenčia nuo Krono ligos.
Krono liga veikia vyrai ir moterys serga vienodai.
Tikslios priežastys nėra pilnai aiškios. Populiariausia teorija, kad imuninė sistema reaguoja į virusą arba bakteriją, kuri sukelia uždegimą.
Gydymas skiriamas priklausomai nuo ligos sunkumo. Gydoma medikamentais, kai kuriais atvejais- chirurginiu būdu.

Geležies stokos anemija

Geležies stokos anemija, tai tokia anemijos rūšis kada pacientas neturi pakankamai sveiką raudonųjų kraujo kūnelių. Geležies trūkumas kraujyje turi įtakos deguonies pernešimui. Atsiranda nuovargis, silpnumas, irzlumas, galvos svaigulys. Šios ligos priežastys skiriasi, tačiau gali pasireikšti nėštumo metu, esant nepakankamai mitybai, nesugebėjimui įsisavinti geležį iš maisto ir vidinio kraujavimo išsivysčius opoms, storosios žarnos polipams ar vėžiui.

Slaptas kraujavimas iš virškinimo trakto

Slaptu kraujavimu iš virškinimo trakto vadinamas nepaaiškinamas kraujavimas iš virškinimo trakto. Jis skirstomas į dvi rūšis: 1. Aiškus, matomas, kada stebimas kraujas išmatose bet nenustatomas jo šaltinis, 2 Nematomas kraujo netekimas iš virškinimo trakto be akivaizdžių kraujavimo požymių, paprastai nustatomas specialiais metodais, pvz. FOB testo pagalba.

Ko tikėtis iš PillCam SB kapsulinės endoskopijos?

PillCamSB3 – kapsulinės endoskopijos lyderė, kuri perduoda unikalų tiriamojo objekto vaizdą . Pasaulyje ja ištirta daugiau kaip 2 mln pacientų, atlikta daugiau kaip 1900 klinikinių tyrimų bei išnagrinėta ir aprašyta rasta patologija. Šis tyrimo metodas buvo išanalizuotas bei rekomenduotas daugiau nei 1600 recenzuotų straipsnių metu.

0005PillCam SB kapsulė – tai standartinio vitamino tabletės dydžio (11mm x 26mm) aparatas, sveriantis mažiau kaip keturis gramus. Kapsulėje yra miniatiūrinė vaizdo kamera, viename jos gale įmontuotas šviesos šaltinis, baterijos, radijo siųstuvas ir antena. Patekusi į tiriamąjį organą, kapsulė perduoda maždaug 50.000 vaizdų per aštuonių valandų laikotarpį (apie du vaizdus per sekundę). Jie siunčiami į duomenų įrašymo įrenginį kuris tvirtinamas prie paciento juosmens. Šio tipo kapsulėje pritaikytos pačios naujausios technologijos, kurios visiškai tenkina klinikinius poreikius, geriau detalizuoja vaizdus, didesnė vaizdo aprėptis bei efektyvesnė vaizdo analizė. Jos panaudojimas teikia pacientams patogumą ir komfortą tyrimo metu, iki minimumo sumažina invaziją. Lyginant su ankstesnės kartos PillCam SB grupės kapsulėmis, SB3 kapsulėje išsamiau pertvarkyta ir optimizuota optika suteikia galimybę fiksuoti išskirtinius (patologinius) vaizdus gleivinėje, suteikia didesnį diagnostinį tikslumą. Be didesnio vaizdo apimties, sukurta tecnologija leidžia analitinei sistemai pajusti kapsulės judėjimo greitį bei tuo pačiu pagreitinant vaizdo fiksavimą iki 2-6 kadrų per sekundę. Sukurta sistema leidžia geriau apdoroti vaizdą bei išskirti analizės reikalingus vaizdo kadrus. Fiksuojamas gleivinės plotas net su 156 °kampu, pažangus optikos ir automatinis žibintų valdymas suteikti optimalią vaizdo kokybę ir apšvietimą.


0006Kiekvienas PillCam SB 3 sistemos komponentas - kapsulė, jos greitis, PillCam programinė įranga, PillCam įrašymo įrenginys ir PillCam davikliai dirže - buvo tobulinami dirbti kartu. Tai žymiai pagerino vaizdo kokybę, audinių aprėptį t.y.- efektyvumą.
Kapsulinė endoskopija–labai efektyvi priemonė plonosios žarnos gleivinės pokyčiams aptikti.
Tiesioginės vizualizacija nauda.

 

 

 

0007Tiesioginė plonosios žarnos gleivinės vizualizacija leidžia tiksliai ir išsamiai įvertinti ankstyvos ligos aktyvumą ir jos progresavimą. Tiesioginė vizualizacija–pagrindinė priemonė diagnozuoti bei kontroliuoti plonojo bei storojo žarnyno ligas, paskirti bei keisti gydymą.
Naudojant PillCam SB 3 net 62% pacientų jų Krono ligos terapija pasikeitė per 3 mėnesius , objektyvizuota, kada pradėti ar nutraukti skiriamus medikamentus. Tapo įmanoma obketyviai stebėti pokyčius sergant Krono liga , nes net 75% pacientų, sergančių Krono liga turi pokyčius plonoje žarnoje. 40% atvejų panaudoti nauji medikamentai šios ligos gydymui. Turėdamas tikslią informacija, Jūsų gydytojas gali nuspręsti, koks gali būti geriausias gydymas variantas Jums.

Maža kapsulės panaudojimo rizika

Kapsulės susilaikymas žarnyne stebėtas mažiau nei 3% pacientų, sergančių Krono liga. Jos panaudojimas suteikia galimybę paprastai ir patogiai patikrinti funkcinį žarnyno praeinamumą.

Indikacijos

0008PillCam sistema su PillCam SB kapsule skirta plonosios žarnos gleivinės vizualizacijai ir monitoringui, kas gali diagnozuoti Krono ligą, kurios požymiai nediagnozuoti atliekant tiek virškinimo sistemos, ties storosios žarnos endoskopinių tyrimų metu.

Šio tipo kapsulė gali būti naudojama diagnozuojant plonosios žarnos anomalijas, gleivinės pažeidimus , kurie gali būti neaiškaus kraujavimo priežastimi, bei nepasekiami atlikant įprastinius endoskopinius tyrimus. Tai turi didelę reikšmę vizualizuojant pažeidimus kurie gali būti geležies trūkumo, anemijos priežastimi.
Šio tyrimo sistemoje naudojama įtariamo kraujo indikatoriaus funkcija skirta pažymėti kadrus, kuriuose galima įtarti kraują ar paraudusias sritis.
PillCam sistema su PillCam SB kapsulėmis, gali būti naudojamas kaip plonosios žarnos ligų diagnostikos priemonė, skirta naudoti suaugusiems ir vaikams nuo dviejų metų amžiaus.

 

Šis tyrimas neatliekamas

Ligoniams, kuriems įtariamas žarnyno nepraeinamumas, susiaurėjimai bei fistulės ( patologinės jungtys).

Pacientams kuriems implantuoti širdies stimuliatoriai ar kiti prietaisai naudojantys elektros srovę.
Pacientams, kuriems sutrikęs rijimas

Rizika

Kapsulės susilaikymas žarnyne nustatyta mažiau nei 2% visų plonosios žarnos kapsulinės endoskopijos atvejų Kapsulės susilaikymas nustatomas jei kapsulė išlieka virškinimo trakte daugiau nei dvi savaites .
Galima užspringimo rizika pacientams bandant nuryti PillCam kapsulę.
 Kai kuriais atvejais PillCam kapsulė gali būti įvesta į virškinimo sistemą naudojant įprastinius endoskopinius aparatus. Šis metodas naudojamas tiems pacientams, kurie negali nuryti kapsulės, arba žinoma, kad skrandžio veikla labai sulėtėjusi. Šis metodas taikomas tik išskirtinais atvejais, neretai-taikant bendrinę nejautrą.

Pasiruošimas ištyrimui

Dieną prieš tyrimą pacientas paprastai nieko nevalgo. Medicinos darbuotojas paaiškina žarnyno paruošimo eigą bei paskiria liuosuojančius preparatus, paaiškina jų vartojimo seką. Pasiruošimo dieną rekomenduojama būti netoli vonios kambario.
Kitą rytą, kai jūs atvykstate į gydytojo kabinetą, paaiškinama tyrimo tvarka apie juosmenį virš apatinių marškinėlių uždedamas diržas kuriame yra davikliai. Pageidautina, kad Jūs būtumėte apsirengę laisvais, natūralaus audinio ( ne sintetiniais) apatiniais laisvais marškinėliais, kurie būtų žemiau klubų srities. Medicinos personalas patikrina, ar diržas uždėtas patogiai ir teisingai. Prie diržo fiksuojamas, mažas nešiojamas PillCam įrašymo įrenginys, kuris susisiekia su PillCam SB kapsule.
Tada Jūsų bus paprašyta nuryti vitamino dydžio kapsulę su stikline vandens, ir tada galėsite tęsti savo kasdieninę veiklą.
Planuotu laiku ( dažniausiai po 8 val.)reikės grįžti į gydytojo kabinetą su jutiklių diržu ir įrašymo įrenginiu ir juos palikti.
Gydytojas specialia kompiuterine programa analizuoja gautą informaciją (vaizdus) iš įrašymo įrenginio ir, sekančią dieną supažindina su išvadomis, nustatyta patologija bei atiduoda oficialų ištyrimo dokumentą. Kapsulė perduoda Vaizdus ir duomenis bei pereina per virškinimo sistemą per 8 valandas, natūraliai pasišalina tuštinantis, paprastai po 24 iki 72 valandų.